субота, 13 травня 2017 р.

МАКСИМОВ ДМИТРО В'ЯЧЕСЛАВОВИЧМакси́мов Дмитро́ В'ячесла́вович (17 листопада 1994, Київ, Україна - 19 лютого 2014, Київ, Україна) - спортсмен-дефлімпієць, загиблий під час Євромайдану. Герой України.
Народився 17 листопада 1994 року у Києві, в родині Вячеслава та Лідії Максимових. Навчався у школі № 118 міста Києва. Був студентом Київського фінансово-економічного коледжу Національного університету ДПС України.
Майстер спорту України, срібний (у командному заліку) призер та бронзовий (в особистому заліку) призер з дзюдо Дефлімпійських ігор у Софії 2013 року. Бронзовий призер Чемпіонату світу зі східних єдиноборств серед глухих, що проходив на острові Маргарита (Венесуела) з 17 по 24 вересня 2012 року. Він був надією національної збірної спортивної команди України.
Прийшов демократично відстоювати українську державу на мирний мітинг на Майдані Незалежності у Києві.
За словами 48-річного свідка Вадима Сизоненка, 18 лютого 2014, після того, як протестувальники підпалили 2 БТРи, розлючені силовики спецпідрозділу «Сокіл» кинули в натовп протестувальників бойову протипіхотну осколкову гранату, котра попала Дмитру в плече і в той момент вибухнула. Сизоненко переконаний,- Дмитро ціною свого життя уберіг його і всіх інших навколо - тіло стримало вибухову хвилю і більшість осколків гранати. Хірург, котрий оглядав тіло, також підтвердив вибух бойової гранати. Від вибуху гранати йому відірвало руку і сильно понівечило тіло. У Будинку профспілок він помер від втрати крові, його тіло декілька днів лежало в Михайлівському Золотоверхому соборі. 21 лютого 2014 р. Дмитра впізнали рідні серед загиблих.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ
У школі № 118 міста Києва, де навчався хлопець, відкрили меморіальну дошку на честь Дмитра.
У коледжі, де хлопець навчався, відкрили меморіальну дошку на його честь.

НАГОРОДИ
  •  Медаль «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015) (посмертно).

https://uk.wikipedia.org/wiki

ДМИТРИЙ МАКСИМОВ // НЕБЕСНА СОТНЯ. – Х. : ФОЛІО, 2015. – С. 104-105  : ФОТО.

Немає коментарів:

Дописати коментар