середа, 7 червня 2017 р.

ШАПОВАЛ СЕРГІЙ БОРИСОВИЧСергій Борисович Шаповал (5 червня 1969, Київ, УРСР — 18 лютого 2014, Київ, Україна) — активний учасник Євромайдану. Герой України. Мешкав у Києві на Солом'янці (до 1974 року) та Оболоні. Закінчив середню загальноосвітню школу № 90 (вулиця Лаврська № 2), що на Печерську в Києві.
Проходив строкову службу в Радянській армії, служив у Нахічевані та в Нагірному Карабасі, був розвідником. Працював охоронцем у компанії «Золоті ворота».
Любив національне мистецтво, музику, грав на народних інструментах. Дуже любив Україну, її культуру та історію, був патріотом, вболівав за долю держави, підтримував боротьбу за свободу, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше — своє життя.
Відразу після побиття 30 листопада 2013 року «Беркутом» мирних активістів звільнився з роботи та приїхав на Майдан Незалежності у Києві. Став активним учасником Революції гідності. Записався до 21-ї сотні Самооборони Майдану.
Разом із чоловіком на Майдані була його дружина Ольга, яка працювала волонтером медичної служби. Поки чоловік стояв на барикадах, вона допомагала медикам. Для Сергія і Ольги був другий шлюб, разом вони прожили сім років до останнього дня.
Наприкінці січня 2014 року отримав перше поранення, тоді його врятував бронежилет, який був одягнений під курткою.
18 лютого 2014 року загинув на вулиці Грушевського біля Будинку офіцерів внаслідок двох вогнепальних поранень, кулі снайпера влучили йому у живіт та серце
Похований у Києві на Лісовому кладовищі — дільниця № 43, ряд 13, місце 24.

ВШАНУВАННЯ  ПАМ'ЯТІ


  • 23 травня 2014 року у Києві на фасаді будівлі школи, де навчався Сергій Шаповал, йому було відкрито меморіальну дошку.

  • 23 серпня 2015 року у Києві на фасаді будинку № 32-а (третій під'їзд) на вулиці маршала Малиновського, де жив Сергій, йому було відкрито ще одну меморіальну дошку.

НАГОРОДИ  •  Медаль «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015) (посмертно).

В ЛІТЕРАТУРІ

Київська поетеса Ірина Рассвєтная присвятила Сергію Шаповалу вірш.http://nebesna.pravda.com.ua/sergіj-shapoval.html
https://uk.wikipedia.org/wiki/Шаповал_Сергій_Борисович

СЕРГІЙ ШАПОВАЛ // НЕБЕСНА СОТНЯ. - Х. : ФОЛІО, 2015. - С. 164-165 : ФОТО.

Немає коментарів:

Дописати коментар